Reformelia

Reformelia 104. Bóg cię kocha J 3:16, a może… Rz 1:16-32.

Pieśń o miłości, o to czym jest głoszona współcześnie i powszechnie ewangelia, ale czy rzeczywiście ta pieśń o miłości to ewangelia? A jeśli rzeczywiście to jest ewangelia, to w jakim kontekście mowa jest o miłości? Czy J 3:16 to powszechne wezwanie do ludzkości? Czy może raczej to wezwanie powinno zaczynać się od Rz 1:18? O tym wszystkim w dzisiejszym odcinku Reformelii. Zapraszamy.

Reformelia 103. Ewangelia ta sama czy nie ta sama.

W dobie szeroko rozwijającego się ekumenizmu warto pochylić się nad istotą samej ewangelii głoszonej przez kościoły ewangelikalne oraz dominujący w naszym kraju Kościół Rzymskokatolicki. Czy ewangelia głoszona przez Rzym a ewangelia głoszona przez chrześcijan ewangelicznych jest ta sama? Zapraszamy

Reformelia 102. Nie takie znowu natchnione.

Jeszcze raz wrócimy do sola Scriptura, aby przyjrzeć się przejawom tendencji łamania lub podważania tej zasady we współczesnym kościele. Jest to niezwykle ważna sprawa, która zagraża istocie ewangelikalizmu czyli biblijnemu chrześcijaństwu.

Reformelia 101. Nowi bogowie, nowa religia a ewangelia.

Zaczniemy od komentarza na temat sola cultura, ale głównym tematem będzie początek nowej religii, wraz z jej nowymi bóstwami i w jaki sposób kościół, ale też i każdy chrześcijanin powinien się do tego odnieść. Zachęcamy do obejrzenia programu.